SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)

Teslimat kaç günde gerçekleşir?

 +Ürünlerimizin aynı gün kargoya teslimatı gerçekleştirilir.


S1- Aldığım ürünü iade etmek istiyorum hangi adrese yollamalıyım?

C1- Ürünü iade etmek isterseniz bizimle muhakkak 0 850 305 0398 numaralı telefon hattımızdan veya [email protected] mail adresinden bizimle iletişime geçmelisiniz. İade ediceğiniz ürünün hiç bir şekilde zarar görmemesi ve kullanılmamış olması gerekmektedir. Bu nedenle ürününüzün iade edilmesi teklif bile edilemez. Ürünün orjinal kutusunu attıysanız bir kutu ile Sürat veya Aras kargo aracılığıyla ilgili adrese yolluyabilirsiniz.


S2-  Kargo ücretini nasıl öğrenebilirim?

C2- Tüm ürünlerimiz ücretsiz kargo ile tarafınıza gönderilir.


S3- Ürettiğiniz ürünleri hangi koşullarda üretiyorsunuz ve nasıl deniyorsunuz?

C3- Önceliğimiz çocuklarımız olduğu için ürettiğimiz ürünleri kendi çocuklarımızda deneyip öyle satışa sunmaktayız. Ürettiğimiz ürünlerde kesinlikle hiç bir kimyasal madde kullanmaksızın çocuklarımızın sağlığını riske atmamaktayız bu konuda hiç bir endişeniz olmasın farkımız her zaman kalitemizdir.


S4- Hangi ürünleriniz iade kapsamı dışında?

C4- Şampuan, bebek bezi ve günlük tüketime uygun ürünlerin iadesi mevcut değildir. Kullanılmış, bozulmuş ve kullanım hatası sonrası zarar görmemiş olması gerekmektedir.


S5- Ürün sipariş ettikten sonra evde olmadığım halde kargo gelirse ne yapmalıyım?

C5- Ürününüz sizin olmadığı bir vakit evinize uğrarsa ikinci bir uğrayış gerçekleştirmektedir. 


S6- Aldığım ürünün garanti süresi ne kadardır?

C5- Sipariş ettiğiniz araç ve gereç ürünlerinin garanti süresi 1 yıl süreyle garanti kapsamında olmaktadır. Kullanılmış ve bozulmuş ürünleriniz garanti kapsamı dışına çıkmaktadır.


S7- Ürün değiştirmek istiyorum şartlarınız nelerdir?

C7- Satın aldığınız ürünleri Faturasıyla beraber ve 3 iş günü içinde değiştirebilirsiniz.


S8- Kaç farklı kargo hizmetiniz var?

C8- 2 farklı kargo seçeneğimiz bulunmaktadır Sürat ve Aras kargo.


S9- Ürettiğiniz ürünleriniz ve siteniz hakkında önerilerimi sizlere nasıl ulaştırabilirim?

C9-  Ürün ve sitemiz hakkında önerilerinize ve eleştirilerinize daima açığızdır. Öneri ve eleştirileriniz için [email protected] adresinden bizlere ulaştırabilirsiniz.


S10- Satın aldığım ürünün kargo durumunu nasıl öğrenebilirim?

C10- Kargo durumunu takip etmeniz için sitemiz veya sürat ve Aras kargo sitesinden takip sisteminden öğrenebilirsiniz. 


Siparişim ne zaman gönderilir?

+Yer alan tüm ürünler, sitede aksi belirtilmiş olmadıkça aynı gün içinde stoktan sevk edilmektedir. Siparişinizi verdiğiniz ve sipariş onayını aldığınız anda size bir e-posta gönderilir ve sipariş kaydınız bize ulaşır. Bebebebek ilgili birimine sipariş kaydınız ulaştığı andan itibaren ürünleriniz taahhüt edilen süre içerisinde hazırlanır ve kargo firmasına teslim edilir. Hafta içi saat 16,00'ya kadar verilen siparişleriniz aynı gün içerisinde, hafta sonu verilen siparişler ise, sevkiyat yapılmaması nedeniyle Pazartesi günü kargoya teslim edilmektedir. Resmi tatil günlerinde kargo firmalarının sevkiyat yapmaması nedeniyle, bu tarihlerde verilen siparişler, resmi tatilden sonraki ilk iş gününden itibaren kargoya teslim edilir.Depo calışması, stok sayımı ve kampanya dönemlerinde oluşan yoğunluklar nedeniyle siparişlerin kargoya teslim edilmesinde gecikmeler yaşanabilir. Belirtmek isteriz ki, Bebebebek’in ürünlerin teslimi ile ilgili sorumluluğu, ürünlerin Kargo firmasına teslimi ile sonlanmış olur.Bebebebek’in, ürünlerin Kargo firmasına teslimi sonrasında herhangi bir müdahalesi yahut yükümlülüğü bulunmamaktadır. Tarafınızca tercih edilen kargo firmalarında yaşanabilecek gecikme, hasar, kayıp ve diğer sorunlardan dolayı Bebebebek sorumlu tutulamaz ancak Bebebebek bu durumlarda mağduriyetinizin giderilmesi için elinden gelen tüm desteği gösterecektir.


Siparişim nasıl teslim edilir?

 +Teslimat süresi, siparişinizin kargoya verilmesinden itibaren İstanbul içi teslimatlar için ortalama 1 iş günü, diğer bölgelerdeki teslimatlar için ise ortalama 1-3 iş günüdür. Siparişlerinizin teslimatı seçmiş olduğunuz kargo şirketi tarafından yapılmaktadır ve kargo şirketinden kaynaklanan gecikmelerden ebebek mesul değildir. Siparişiniz belirttiğiniz teslimat adresinde size veya sizin belirttiğiniz kişiye teslim edilir. Siparişinizin takibini 'Bana Özel' sayfasındaki 'Sipariş Takibi' bölümünden yapabilirsiniz.

 

 Siparişimi nasıl takip edebilirim?

 +Siparişinizin durumunu 'Bana Özel' başlığı altında yer alan "Sipariş Takibi" sayfasında görebilirsiniz. "Siparişiniz hazırlanıyor" ifadesi siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve hazırlanma aşamasında olduğunu; "Kargoya verildi" ifadesi siparişinizin firmamızdan seçmiş olduğunuz kargo firmasına verildiğini ifade eder. Siparişin kargoya verilmesinden sonraki süreci ise, tercih etmiş olduğunuz kargo şirketinden takip edebilirsiniz.


 Hediye seçeneği adresi ve faturası

 +Verilen tüm siparişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura ile teslim edilmektedir. Gönderilen hediye paketlerinde irsaliyede fiyat belirtilmeden ürününüz alıcıya teslim edilmekte, fatura ise ayrıca belirttiğiniz fatura adresine postalanmaktadır. Hediye aldığınız ürünlerde alışveriş aşamasında 'Fatura ve teslimat adresi farklı' seçeneğini işaretlemeniz durumunda fatura ve teslimat adresini farklı belirtebilirsiniz. Bu durumda, siparişiniz hediye gönderdiğiniz kişiye teslim edilirken, fatura ve irsaliye tarafınıza veya tercih ettiğiniz adresteki kişiye teslim edilir.* Bukoli ile yapılan teslimatlarda faturanız siparişiniz ile birlikte tarafınıza teslim edilecektir. Ayrı bir adrese fatura gönderimi yapılmamaktadır


 Teslimatta neye dikkat etmeliyim?

+Siparişiniz, size ya da gösterdiğiniz kişiye, kimlik ibrazı ve imza karşılığında teslim edilecektir. Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi görmek isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında fotoğraflı kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir.Siparişinizi kargo görevlisinin yanında açmanız ve kontrol etmeniz, herhangi bir yanlışlık, hasar veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçerek ve kargo teslim tutanağını uygun şekilde doldurarak paketi teslim almayı reddetmeniz önerilmektedir.


Eksik veya hasarlı ürün

+Teslim aldığınız ürünler kargodan eksik çıkarsa 'Bize Ulaşın' sayfamızdan sipariş numaranızı içeren ve durumu anlatan bir eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede konuyla ilgili cevap verilecektir. Dilerseniz +90 232 458 31 51 / +90 850 305 03 98 nolu telefondan 09:00-20:00 saatleri arasında çalışan Bebeveyn Sadakat Merkezi yetkilimizle görüşebilirsiniz. Koli/paketinizi açtıktan sonra siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik olduğunu görürseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz. Ürünlerimizin tüm paketleme aşamaları hizmet anlayışımız gereği kamera kayıtları altında saklanmaktadır. Eksik gönderi bildirimleriniz bu incelemeler neticesinde en kısa sürede çözülmektedir.Size teslim edilen paketin içinden ürünün hasarlı, ezik, eksik ya da ıslak çıkması durumunda:Durumu teslimat sırasında fark ediyorsanız paketi teslim almayınız ve yukarıda belirttiğimiz şekilde, kargo teslim tutanağında durumu belirterek ürünü kargo görevlisine iade ederek bizimle irtibat kurunuz.Durumu teslimattan sonra fark ettiyseniz:Ürünün ve kutunun fotoğraflarını çekmeniz gereklidir.Boş ve temiz bir A4 kağıdına durumu detaylıca anlatan bir tutanak hazırlamanız gereklidir.Tutanakta sipariş ve fatura numarası ile birlikte ad-soyad ve imza da yer almalıdır.Tutanağı fotoğraflar ile birlikte tarafımıza posta yoluyla göndermeniz ve +90 232 458 31 51 / +90 850 305 03 98 numaralı telefonumuzdan bizi arayıp durumu anlatmanız gerekmektedir.Söz konusu işlemleri yaptıktan sonra tarafınıza ürünler sağlam olarak yeniden gönderilecek ve elinize geçen hasarlı paket ile ilgili yapmanız gerekenler temsilcimiz tarafından size anlatılacaktır.