Anne Bebek Bakım Çantası

Anne Bebek Bakım Çantası

Anne Bebek Bakım Çantası

 

Bebek alışverişi yaparken belki de ilk sırada düşünmeniz gereken ürünlerden birisi de bebek bakım çantası. Sizler için en uygun bebek bakım çantasının nasıl alınacağına dair bilgileri bu yazımızda derledik. Yeni anneler ve anne adaylarına yardımcı olmak adına dikkat etmeniz gereken detayları açıklıyoruz.

Ellerinizi serbest bırakacak bir yapıda olmalı

Sırt çantası şeklinde olan bebek bakım çantası modellerini kullanırken ağırlık sırtınıza yükleneceği için, elinizde taşıyacağınız bir çantadan kullanım olarak çok daha rahat ve sağlıklı olacaktır. Bebek bakım çantası içine koyduğunuz eşyalardan dolayı çok ağır olacaktır. Bu yüzden çantaların kolay taşınması boyun ve omuz sağlığınız için faydalı olacaktır. Bir kolunuzla bebeği diğer kolunuzla çantayı taşımak oldukça zor olacaktır.

Fermuarlı olması bir çok açıdan avantaj sağlayacaktır.

Çıtçıt, mıknatıs ya da farklı bir mekanizma ile kapanan çantaları önermiyoruz. Fermuarlı yapıda olması bebeğinizle dışarıda olduğunuzda, alt değiştirme, kucağa alma, pusete koyma ya da ani hareketlerde kirlenmemesi gereken eşyalarınızın çantadan düşmesine engel olur. Ayrıca fermuarlı çantalar tek hareketle kolay bir şekilde açıldığı için zahmetli değildir.

Hafif bir yapıda bir bebek bakım çantası

Bebek bakım çantası seçerken özellikle ağırlığına çok dikkat etmeniz gerekmektedir. İçine girecek eşyaları düşündüğünüz zaman yerinden kaldırmanız bil zor olacaktır.

Askıları ve sapı kaliteli bir bebek bakım çantası

Çantanızda çok fazla eşya olacağı aşikar. Bebek bakım çantası için saplarının askılarının rahat ve sağlam yapıda olması gerekmektedir. Özellikle dolgulu yapıda askılar omuzlara binecek yükü hafifletecek size büyük rahatlık sağlayacaktır. Çanta saplarının da ne çok uzun ne çok kısa olmasına dikkat edin.

Yıkanabilir ya da silinebilir bir bebek bakım çantası

Biberonlar, kirli bezler ve bir çok kullanılmış malzemeler çantanın içine saçılacak ve hijyenik olmayan bir ortam sağlayacak. bebek bakım çantası kolay temizlenen bir malzemeden olmalıdır.

Cepler ve bölmeler

Çantaların olmazsa olmazı ise cepler ve çanta içi bölmeleridir. Kirli eşyaları temizler ile aynı bölmeye koymak istemezsiniz. Ya da hızlı bir şekilde alt açacağınız zaman temiz beze ya da alt açma örtüsüne ulaşmak isteyeceksiniz. Fazla bölme göz çıkarmaz

Bebek arabasına bağlanan aparatlar

Bebek arabası ile gezerken çantanızın kolay bir şekilde bebek arabasına bağlanması büyük rahatlık sağlayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus ağırlığın fazlalığından dolayı bebek arabasını devirmemesi.

bebek bakım çantası modellerine buradan bakabilirsiniz.

 

Etiketler: Anne Bebek Bakım Çantası
Kasım 04, 2019
Listeye dön